Fra Vrå til København

Refleksstafetten skydes i gang i Vrå på Årets Refleksdag torsdag d. 22. oktober, hvor de første refleksløber starter. De løber til Brønderslev, hvor de næste løbere står klar til at overtage stafetten. Sådan fortsætter ruten ned gennem Jylland, hen over Fyn og Sjælland, indtil stafetten ender i Codanhus i København søndag d. 25. oktober. Ruterne varierer, så det er muligt at løbe distancer fra 7 km og op til 14 km.

TILMELDING

Du tilmelder dig Refleksstafetten ved at sende en mail til buf@borneulykkesfonden.dk 

Ved tilmelding har vi brug for følgende oplysning:

  • Navn
  • Adresse
  • Telefonnummer
  • Ønsket rute
  • Et billede af dig selv

Jylland

Torsdag den 22. oktober:
Start kl. 07.00
Vrå – Brønderslev
Løbere: Sparekassen Vendsyssel – Morten Bo Nielsen, Bente Rønne, Thomas Houen Nielsen
Brønderslev – Tylstrup
Løbere: Sparekassen Vendsyssel – Peter Stavad, Marie O. Nilsson, Helle Skole/Anne Krogh Lauritsen
Tylstrup – Vodskov
Løber: Sparekassen Vendsyssel – Nichlas Larsen
Vodskov – Aalborg
Løbere: Sparekassen Vendsyssel – Regitze Larsen, Mads B. Jakobsen, Henrik Hjort
Aalborg – Svenstrup
Løber: Sparekassen Vendsyssel – Martin Von Würden
Svenstrup – Støvring
Løbere: Hans & Kira 
Støvring – Aarestrup
Løber: Inge Pedersen og Helle Mark
Aarestrup – Sønderup
Løber: Inge Pedersen & Helle Mark
Sønderup – Mejlby Efterskole
Løber: Hans Holm
Mejlby Efterskole – Stenild Kirke
Løbere: Jeppe & Frederik – Mejlby Efterskole
Stenild Kirke – Hobro
Løbere: Sparekassen Vendsyssel – Mette Thomassen, Morten Bering
Hobro – Sønder Onsild
Løber: Helle Vinther
Sønder Onsild – Fårup (8990)
Løber: Helle Vinther
Fårup – Hammershøj
Løber: Helle Vinther

Fredag den 23. oktober:
Start kl. 07.00
Hammershøj – Ålum
Løber: Michael Balle
Ålum – Langå
Løber: Helle Vinther
Langå – Essendrup
Løber: Stefan Holk
Essendrup – Hadsten
Løber: Lars Schmidt
Hadsten – Hinnerup
Løber: Sabrina
Hinnerup – Tilst
Løber: Maria Katharina Degn 
Tilst – Aarhus
 C
Løber: Henrik Bundgaard
Aarhus C – Malling
Løber: Jesper Køhler
Malling – Odder
Løber: Jesper Køhler
Odder – Hundslund
Løber: Lene Smidstrup
Hundslund – Horsens
Løbere: Henriette & Mathilde
Horsens – Hedensted
Løbere: Henriette & Mathilde
Hedensted – Vejle
Løbere: Henriette & Mathilde
Vejle – Børkop
Løbere: Anne-Grethe Bøgh, Fynske Bank
Børkop – Fredericia
Løber: Morten Lyng, Fynske Bank

Lørdag den 24. oktober:
Start kl. 07.00
Fredericia – Middelfart
Løber: Harriet Sørensen, Fynske Bank

Fyn

Lørdag den 24. oktober:
Middelfart – Nørre Aaby
Løbere: Henriette & Mathilde
Nørre Aaby – Fjelsted
Løbere: Henriette & Mathilde
Fjelsted – Aarup
Løber: Henriette, Mathilde & Michael Brun Andersen, Fynske Bank
Aarup – Skalbjerg Stadion
Løber: Michael Brun Andersen, Fynske Bank
Skalbjerg Stadion – Odense SV
Løber: Silje Skov (UUC)
Odense SV – Odense C
Løbere: Casper Illum Nørregaard (Fynske Bank) , Susanne Illum Nørregaard og Nina Illum Nørregaard
Odense C – Odense SØ
Løbere: Nanna Cederholm Knage
Odense SØ – Langeskov
Løbere: Mette og Sebastian Thelborg
Langeskov – Aunslev
Aunslev – Nyborg

 

Sjælland

Lørdag den 24. oktober:
Korsør – Vemmelev
Løber: Tim Olsen
Vemmelev – Slagelse
Løber: Tim Olsen

Søndag den 25. oktober:
Start kl. 07.00

Slagelse – Sorø
Løber: Tim Olsen
Sorø – Fjenneslev
Løber: Tim Olsen
Fjenneslev – Ringsted
Løber: Tim Olsen
Ringsted – Slimminge
Løber: Peter Saaby
Slimminge – Vemmedrup
Løber: Kenni Olsen & Henrik Skinnerup
Vemmedrup – Køge Bugt
Løber: Kenni Olsen & Henrik Skinnerup
Køge Bugt – Lille Skensved
Løbere: Lars Damsgaard Redder 
Lille Skensved – Gadstrup
Løber: Anna Lechenmayer
Gadstrup – Roskilde
Løbere: Nanna & Lasse
Roskilde – Hedehusene
Løber: Nicolai Lund Pedersen
Hedehusene – Albertslund
Løber: Line & Fie
Albertslund – Herlev
Løbere: Camilla Amstrup, Marinela Djekic, Morten Brix
Herlev – Frederiksberg Peter Bangs Vej
Løbere: Troels Klarskov, Marinela Djekic, Morten Brix, Casper Lygaard
Frederiksberg Peter Bangs Vej –Codanhus
Løbere: Team Legeheltene, Marinela Djekic, Morten Brix, Michelle Hviid, Ole Holleufer, Christian Baltzer, Morten Møller, Rikke Gøransson  

 

Luk menu